12 Adalar

Kızıl Ada

Gün batımıyla herkesi büyüleyen Kızıl Ada, belki de adını kırmızıya dönen topraklarından almıştır. Bu güzel adanın güney ucunda, nostaljik ve romantik bir görüntü sağlayan bir deniz feneri bulunmaktadır.

Yassı Ada

5 küçük adadan oluşan Yassıca Takımadaları, günübirlik turlarda en çok ziyaret edilen adalardan biridir. Özellikle tur tekneleri bu adalara demirlemeyi çok sever. Yassıca Takımadaları’ndaki ana adanın Kuzey ucu yüzmek isteyenler için idealdir. Bu alanda çeşitli su sporları da gerçekleştirilmektedir.

Katrancı Adası

Fethiye’ye kamp için gelen macera severlerin en çok ziyaret ettiği yerlerden biri katrancı Adası olarak bilinmektedir. Bu adada ne otel ne de işletme bulunmaktadır. Bu nedenle doğa ile iç içe olmak isteyen herkesin ideal noktalardan biri olarak Katrancı Adası kabul görmektedir.

Göcek Adası

12 Adalar tekne turuna gelen herkesin görmesi gereken yerlerden bir tanesi Göcek Adası’dır. Bu harika adanın birçok koyu var ve tekneler bu koylara kolayca yaklaşabiliyor. Göcek Adası, Göcek’in doğal bir liman olmasının en önemli etkenlerinden biri olarak kabul edilmektedir.

Tersane Adası

12 Adalar tekne turu kapsamında ki en büyük Tersane Adası’dır. Bu adanın tarihi dokusu son derece büyük bir öneme sahiptir. Tersane Adası’nda erken Roma dönemine tarihlenen ve Akdeniz mimari özelliklerini taşıyan birçok bina bulunmaktadır.

Domuz Adası

Adını bölgedeki domuzlardan alan ada, 12 Ada turu kapsamında yakından göreceğiniz yerlerden bir tanesidir. Yatların sık sık demirlediği Domuz Adası son derece eşsiz bir güzelliğe sahiptir.

Şövalyeler Adası

Şövalyeler Adası Fethiye Limanı’nın kuzeyinde yer alır. Geçmişte bu limana girişler kontrol altında tutulmuştu. Çünkü adanın konumu eski zamanlardan beri çok stratejik olmuştur. 15.yüzyılda Rodezya şövalyelerinin adanın kontrolünü uzun süre ele geçirdiği bilinmektedir.

Gobun Koyu

12 Adalar tekne turunun ilk durağı Gobun Koyu’dur. Fethiye’nin batısında yer alan bu güzel koy, muhteşem bir berraklık denizine sahiptir. Bu koy yaklaşık 7-10 m derinliğindedir ve diğer tüm koylar gibi Fethiye Körfezi’nin sakin sularına sahiptir.

Bedri Rahmin Koyu

Bu koy, 12 Ada tekne turunun en popüler yerlerinden biridir.  Doğal güzelliği ve tarihi dokusu olan bu koyda da dikkat çekici yönüdür. Adaya, Körfezi sık sık ziyaret eden ünlü Türk ressam Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun adı verilmiştir. 1973 yılında arkadaşlarıyla birlikte bu Körfezi gezen Eyüboğlu, burada bir kayanın üzerinde balık resmi yapmıştır.

12 Adalar Turu ile Kusursuz Deneyim

12 Adalar turu ile mükemmel bir deneyim elde etmek ister misiniz? Cevabınız evet ise doğru adrestesiniz. 12 Adalar turuna katılarak bu adaların doğal güzelliklerini yakından görme fırsatı elde edebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey Seapoint Travel olarak hizmet veren firmamız ile iletişime geçmek ve kusursuz bir deneyim elde etmektir.

Diğer Aktiviteler