Dalyan Turu

Dalyan Turu

Dalyan, Muğla’nın Ortaca ilçesinde oldukça tatlı bir kasabadır. El değmemiş doğası, berrak denizi ve tarihi dokusu ile Dalyan Türkiye’nin en güzel beldelerinden biri tanesi olan Dalyan, son derece eşsiz bir şekilde tatil imkanı sunmaktadır. Dalyan, Köyceğiz Gölü ile Akdeniz’i birbirine bağlayan bir kanal üzerinde bulunmaktadır. Bu kapsamda Dalyan’ın Akdeniz Bölgesi sınırları içerisinde bulunmaktadır.  Ancak birçok kişi Dalyan’ın Ege Bölgesi’nde yer aldığını düşünmektedir. Marmaris ve Fethiye arasında yer alan Dalyan’ın nüfusu her geçen gün artmaktadır. Yaz aylarında bölgede kış aylarında beş bin kişi yaşamaktadır. Bu rakam iki, üçlü olabilir. Yaz sezonu Nisan-Kasım ayları arasında Dalyan’da açık olup denize girmek mümkündür.

Dalyan Hakkında

Antik çağda Dalyan bölgesinde kurulan Kaunos antik kenti ticari açıdan önemli bir liman kentiydi. Günümüzde en popüler turistik mekanlardan biri olan bölge tarih açısından eskidir. Dalyan’ın bulunduğu bölgede yapılan arkeolojik çalışmalar bölgenin ilk yerleşim yerlerinden biri olduğunu göstermektedir. Dalyan’dan görülebilen kaya mezarları M. ö. 4. yüzyılda inşa edilmiş ve daha sonra Roma döneminde kullanılmıştır. Bölgede yaşayan ilk insanlar bugün olduğu gibi balıkçılıkla uğraşıyorlardı. Bugün Dalyan’ın tarihi hakkında fazla bilgi yok.

Dalyan’da Gezilecek Yerler

Dalyan gerek doğası gerekse tarihi mirası ile turistlerin en uğrak noktalarından biridir. Bu nedenle, bölgede ziyaret edilecek birçok yer var. Dalyan’da Gezilecek Yerleri aşağıdaki gibi listelemek mümkündür.

  • İztuzu Plajı
  • Sülüngür Gölü
  • Dalyan Çamur Banyosu
  • Ekincin Koyu
  • Kalıntılar ve Kaunos antik kenti
  • Sultaniye Kaplıcaları
  • Köyceğiz
  • Köyecek Köyü
  • Dalaman Çayı
  • Yuvarlak Nehri

Dalyan benzersizliği ile sizi bekliyor!

Dalyan Turu Kapsamı

Dalyan turu, Dalyan’ın güzelliklerini yakından görmek istiyorsanız doğru adrestesiniz. Dalyan turu kapsamında Dalyan’ın güzelliklerini yakından görebilir ve yukarıda bahsedilen gezilecek yerleri en iyi şekilde görebilirsiniz.

Dalyan’da hayatın su ile adeta özdeşleştiği göz önüne alındığında hem gezmek için hem de mükemmel bir tatil deneyimi elde etmek için Dalyan’ın güzelliklerini keşfetmeye başlayabilirsiniz. Tekne ile gerçekleştirilen bu mükemmel Dalyan turuna katılmak için yapmanız gereken tek şey Seapoint Travel’ı tercih etmektir. Uzun yıllardır bu alanda faaliyet gösteren firmamız sizlere kusursuz ve mükemmel bir deneyim sunmaktadır.

Dalyan turu kapsamında İztuzu Plajı’nda da mükemmel bir deneyim elde edebilirsiniz. Dalyan Turu’nu noktalayacağımız alan olan İztuzu Plajı’nın eşsiz güzelliklerini görebilirsiniz. İçinizi ferahlatacak denizi ve etrafındaki ormanları ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran plaj, dünyanın en iyi plajları arasında yer almaktadır. Yaklaşık 30 dakikalık bir tekne turu ile İztuzu Plajı’na kolay bir şekilde ulaşabilir ve kusursuz bir deneyimin kapılarını aralayabilirsiniz.

Dalyan turu ile mükemmel bir tatil çıkmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Bizimle iletişime geçerek tur ve diğer tüm hizmetlerimiz ile ilgili detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey bizimle iletişime geçmektir.

Diğer Aktiviteler