Dalış Turu

Dalış turu, firmamız Seapoint Travel tarafından sunulan en güzel eğlence ve aktiviteler arasında yer almaktadır. Tüplü dalış, son zamanlarda pek çok kişinin ilgisini çeken ve araştırdığı konular arasında yer almaktadır. En iyi su sporlarından bir tanesi olan tüplü dalış, profesyonel bir şekilde gerçekleştirilmesi durumunda en iyi şekilde yapılmaktadır.

Antalya dalış turları ile pek çok kişinin su sporu yapma hayalini en iyi şekilde gerçekleştirdiğimizi söyleyebiliriz. Bu noktada içerisinde oksijen bulunan bir tüp ile gerçekleştirilen dalış son derece keyifli dakikalar geçirebilirsiniz. Peki, Antalya tüplü dalış turlarından önce bilinmesi gerekenler ve tüplü dalış sırasında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Gelin hep birlikte tüm detayları inceleyelim.

Dalış Turları Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

1. Asla Nefesinizi Tutmayın

Her başlangıç ​​seviyesindeki dalış öğrencisinin bildiği gibi bu dalışın en önemli kuralıdır. Su altında nefes tutmak ciddi yaralanmalara ve hatta ölüme neden olabilir.  Aşırı basınç nedeniyle akciğerlerin yaralanması, pulmoner barotravma olarak bilinir. En aşırı durumlarda, hava kabarcıklarının göğüs boşluğuna ve kan dolaşımına kaçmasına neden olabilir.

2. Güvenli Çıkış Alıştırmaları Yapın

Neredeyse sürekli nefes almak kadar önemli olan, her zaman yavaş ve güvenli bir şekilde yükselmeyi sağlamaktır. Dalgıçlar güvenli bir çıkış hızını aşarsa, derinlikte kan dolaşımına emilen nitrojenin, yüzeye çıkarken basınç düştüğü için çözeltiye geri dönmek için zamanı olmaz.

3.Ekipmanınızı Kontrol Edin

Su altında hayatta kalmanız ekipmanınıza bağlıdır. Dalıştan önce teçhizatınızı kontrol etmeyi ihmal etmeyin. Ekipman kontrolünüzü baştan sona gerçekleştirin. Ekipmanınızı nasıl kullanacağınızı bildiğinizden emin olun. Ekipmanla ilgili kazaların çoğu, ekipmanın kırılması nedeniyle değil, nasıl çalıştığına dair dalgıç belirsizliği nedeniyle meydana gelir.

4. Sınırlarınız Dahilinde Dalış Yapın

Her şeyden önce dalışın eğlenceli olması gerektiğini unutmayın. Kendinizi asla rahatsız edici bir duruma sokmayın. Fiziksel veya zihinsel olarak dalış yapabilecek durumda değilseniz, arayın. Çevre baskısına boyun eğmek kolaydır.

5. Fiziksel Olarak Formda Kalın

Obezite, alkol ve tütün kullanımı ve yorgunluk, bir kişinin dekompresyon hastalığına duyarlılığını artırırken, dalgıç ölümlerinin % 25’i, kişiyi dalıştan dışlaması gereken önceden var olan hastalıklardan kaynaklanmaktadır. Tıbbi anketlerde her zaman dürüst olun ve dalış yapıp yapamayacağınız konusunda bir doktor tavsiyesi alın. Fiziksel uygunluğun önündeki geçici engellere dikkat edin.

6. Dalışınızı Planlayın

Düzgün dalış planı emniyet suyun altında sağlanması önemli bir parçasıdır. Kiminle dalış yapıyor olursanız olun, suya dalmadan önce maksimum süre ve derinlik konusunda anlaştığınızdan emin olun. Acil durum ve kayıp dalgıç prosedürlerinin farkında olun. Bunlar, bir yerden bir yere biraz farklılık gösterebilir ve dalışın özelliklerine bağlıdır. Rehbersiz dalış yapıyorsanız, sitede nasıl gezineceğinizi önceden bildiğinizden emin olun.

Dalış Turu Kapsamı

Dalış turu kapsamında siz de en sevdiğiniz aktiviteyi gerçekleştirmek istiyorsanız doğru adrestesiniz. Fethiye’de dalış turu yapmak istiyorsanız Seapoint Travel ile iletişime geçerek kusursuz bir deneyim elde edebilirsiniz.

Diğer Aktiviteler