Rafting

Rafting

Rafting, günümüzde en fazla talep gören su sporlarından bir tanesidir. Rafting, belirli bir şişme bot kullanarak su üzerinde yapılan belirli bir aktivitedir. Modern dünya pratiğinde sal, teknenin bir parçası hasar gördükten sonra bile ayakta kalmasını sağlayan benzersiz bir kesit tasarımına sahip şişme tahtalara sahip bir teknedir.

Pek çok insan raftingin  yaşam adrenalin ve heyecan için artan riskle bağlantılı kesinlikle aşırı bir aktivite olduğunu düşünür. Biraz haklılar ama aynı zamanda rafting , ekstra heyecan ve güvenli olmadan yeni deneyimler ve duygular yaşayan güzel yerlere heyecan verici bir tekne gezisi olabilir.

Su raftinginin tarihi, atalarımızın yiyecek bulmak veya yeni topraklar taşımak için nehir boyunca seyahat etmek zorunda kaldıkları ve tahtadan sal ve kanolar inşa ettikleri döneme dayanmaktadır.

Rafting ancak XX yüzyılın sonunda bir spor ve macera haline gelmiştir. Son derece efsane ve heyecan verici bir aktivite olan rafting ile siz de kusursuz bir deneyime imza atabilirsiniz.

Rafting Nasıl Yapılır?

Akış hızı ve debisi yüksek olan akarsularda raft adı verilen botlar ile gerçekleştirilen son derece ekstrem bir spor olan rafting, sal anlamına gelen raft kavramından türemiştir. Bu sporun temelini hızlı bir şekilde akan akarsulara karşı alabora olmamak için verilen mücadele oluşturmaktadır. Bunun yanı sıra rafting hidroelektrik barajları bulunan nehirlerde de gerçekleştirilmektedir. Barajlarda ki biriken enerjinin serbest bırakılması ile birlikte akarsu debisi ve akış hızı inanılmaz bir biçimde artar. Bu da rafting için uygun koşulları oluşturur.

Rafting Nasıl Yapılır?

Rafting nasıl yapılır sorusu, firmamızın rafting hizmetinden yararlanarak kusursuz bir rafting deneyimi elde etmek isteyen kişilerin merak ettiği konular arasında yer almaktadır. Bir eğitmen ya da rehber önderliğinde bot ile akarsu yatağının üzerinde gerçekleştirilmekte olan bir takım oyunu olarak bilinmektedir. Rafting en az 4, en fazla ise 12 kişilik ekip botunun yanlarında bulunan yerlerini alarak kürek çekme ile gerçekleşmektedir. Rehber söz konusu ekibe yönlendirme yapar ve ön tarafta da yer alarak botun kayalıklara çarpmasını önlemek adına gruba direktif vermektedir.

Profesyonel Rafting Aktivite Hizmeti

Firmamız kurulduğu günden bu yana müşterilerine profesyonel bir şekilde rafting aktivite hizmeti sunmaktadır. Siz de bu aktiviteden en iyi ve en kaliteli şekilde yararlanmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Kurulduğu günden bu yana profesyonel hizmetleri ve sunduğu kaliteli aktiviteler ile dikkat çeken bir firmadır. Yapmanız gereken tek şey bizimle iletişime geçerek kaliteli hizmetlerden yararlanmaktır. Ege Denizi’nin muhteşem sularında eşsiz bir rafting deneyimi yaşamak için hemen harekete geçebilirsiniz. Dalaman’ın eşsiz coğrafyasında doğanın tadını çıkarırken yandan rafting yaparak doğa sporlarını yaşamak ister misiniz? Side’den başlayan ve uzun bir parkur boyunca masmavi sularda eğlenceli anların keyfini çıkarmanızı sağlayan rafting turu sırasında adrenalininiz zirveye çıkacak.

Dalaman’a gelen turistlerin vakit geçirmek için tercih edebileceği eşsiz alternatiflerden bir tanesi raftingtir. Siz de rafting aktivitesinden hemen yararlanmak için acele edin.

Diğer Aktiviteler